Danskere til internationale stævner - uge 20

17-05-2022 06:41

Annika Knudsen Lorentsen

I denne uge er det særligt stævnet i Uggerhalne der fylder for de danske springryttere, men der er også springryttere afsted andre steder i Europa, ligesom en enkelt militaryrytter skal ride internationalt stævne

Copyright Ridehesten.com
Christian Jansen med Madea. Foto: Ridehesten.com/Annette Boe Østergaard
Nyheden fortsætter efter annoncen

MILITARY

Rockingham, Storbritannien, den 20.-22. maj
CCI2*
Laria Collister med Arketa

SPRINGNING 

Bourg en Bresse, Frankrig, den 18.-22. maj
CSI2*
Sophia Studd med Holsteins Matina og Holsteins Bacardi D Balou

Kronenberg, Holland, den 18.-21. maj
CSI2*
Sofie Yderstræde Bucka med La Belle

Nyheden fortsætter efter annoncen

Bratislava, Slovakiet, den 19.-22. maj
CSIO3*
Rikke Haastrup med Balouca Z og Engerupgaards Cashett
Mathias Nørheden Johansen med Accolade og Blue Eye 25
Martin Knudsen med Ci Beau Ask og Volstrups Cash
Martin Dinesen Neergaard med Ne Vlinder Vd Withoeve og First Choice HT
Renée Ulvsbjerg med Last Minute DB og Celeste Balslev

CSI1*
Rikke Haastrup med Cavalino
Martin Knudsen med Schweinsteiger
Caroline Schaarup-Kjær med Cazia og Caprice Ask
Renée Ulvsbjerg med Vigo van Riesen

CSIYH1*
Mathias Nørheden Johansen med Katja
Renée Ulvsbjerg med Berntstein

Uggerhalne, Danmark, den 18.-22. maj
CSIO3*
Lars Bak Andersen med Carl-Heinz B og Bugano de Brekka
Rikke Andersen med Chaccossini
Linnea Ericsson-Carey med Skorphults Baloutendro
Camilla Ernst med Horns Rubin og Fiona Ask
Alexander Godsk med Chila R
Kasper H. Hansen med Zero K og Contador
Christian Jansen med Aagaardens Calina og Stenvangs Daiquiri
Konstantin Deeken Künnemann med AK's Crowney
Theodor Linde med Salto des Nauves H D C
Rie Rose Lindegren Roed med Now and Ever
Tina Lund med Cordani PS, Carallo og Carlsson
Jeff Paw Nielsen med Ibiza VK
Caroline Rehoff Pedersen med Calvin 115 og Chaccieny
Lars N. Pedersen med Bøgegårdens Gladiola
Kamilla Ladefoged Rasmussen med Goldeneye
Andreas Schou med Independent (swb) og Granate
Benedikte Rie Truelsen med Cassina Z
Thomas Velin med Quidamo D og Bolero de Beaufour

CSI2*
Celina Aabo med Casino Royal og Special Dream D
Michael Aabo med Lugranda
Frederik Bak Andersen med Carolus-Magnus
Lars Bak Andersen med Ethene og Carayuno
Rikke Andersen med New Star V7h Russeltveld og C-Mistral
Rikke Rytter Andersen med Fi Le Grande
Malene Bach med Falcon
Lærke Skaaning Ebbesen med Elsinore Colby og Daleva
Linnea Ericsson-Carey med Cornets Pride
Torben Frandsen med Lavion 3 og Elmegaardens Dakota
Alexander Godsk med Happy Thoughts
Karoline Vistesen Graversen med Farida
Nikoline Gulstad med Natalon van't Krekenhof
Anja T. Hansen med Skovhøjs Shippifly
Line Busk Heltborg med Cartoon FF
Mille Hjermitslev med Marti Vd Bisschop og Isnbubalu
Victoria Sophia Hjort-Madsen med Catwalk V
Claus Hundebøl med Unicorn's Champion
Christian Jansen med Chinett Ask og Madea
Mette Askham Jensen med Destany
Maria Nørheden Johansen med Juliannes H og Action Hannes
Sara Spåbæk Johansen med Volstrups Caisa og Raabjergs Gazella
Iben Just Madsen med Sevilla Ace og Halifax
Marie Louise Riisgaard Kemp med Bolton Gate Ben
Karoline Sloth Kjær med Diamond in West (swb) og Cocorico de Riverland
Katrine Krog Stigsen med Casandra
Nanett Larsen med Jubilee
Michelle Lassen med Duerers Macho
Mikkel Laursen med Gin og Come Undone One
Noona Wildfang Linde med I Caipiroska og Eurvette O
Theodor Linde med Jaguar
Rie Rose Lindegren Roed med Vittoriano
Tina Lund med Nuller Z og Chacceldi
Natasja Bang Lynge med Klaridette S
Josefine Sandgaard Mørup med Riddle Quiz og De Semilly Edition
Olivia Neergaard med Cassino Cavalier
Anna-Mathilde Alsing Nielsen med Cocio Blue Højvang
Jack Ray Nielsen med Raypawers By The Way og Gerdings Rockmama
Jeff Paw Nielsen med Raypawers Rockalido C
Caroline Rehoff Pedersen med Lerskovs Balouna
Claudia Pedersen med L-Urs du Keske og Caro AS
Lars N. Pedersen med Eliott Max Droeshout Z
Emily Damsgaard Petersen med Faithful's Countdown
Elisabeth Salhøj Rask med Chica og Casall 16
Kamilla Ladefoged Rasmussen med Colina 70 og Chico Z
Thomas Sandgaard med Flint Sol'heure og Argiano
Jacob Theodor Schmidt med Bøgegårdens Gladiator og Syvhøjegårds Unforgetable S DWB
Andreas Schou med Action Man
Gabrielle Strigel med Nelleke HD
Christian Svendgaard med Tannenberg Dree Boeken
Sarah Svendgaard med Raiborne de Pranzac
Astrid Svenstrup med Diarana Love
Iben Ulvsbjerg Toft med Ullerups Carlos og Ullerups Clifford
Alexia Tsangaratos med Diadon
Philip Wendelboe med Discrete D'Elle

CSIU25-A
Alexander Godsk med Champions League
Karoline Vistesen Graversen med Libertina
Nikoline Gulstad med Crispi T
Mette Askham Jensen med Saharis Favorit Carlson
Marie Louise Riisgaard Kemp med 4ever Black Jack
Caroline Knudsen med Landlyst Callicon
Konstantin Deeken Künnemann med Landlyst Contra
Michelle Lassen med Zocker 19
Noona Wildfang Linde med Cloi
Theodor Linde med Lehar
Rie Rose Lindegren Roed med Newcomer 13
Caroline Rehoff Pedersen med Søndervangs Unikum
Kamilla Ladefoged Rasmussen med My Boy 26
Jacob Theodor Schmidt med Commarron Z
Gabrielle Strigel med Kan Fly
Christian Svendgaard med Haribo
Astrid Svenstrup med Bonaparte Z
Anne Kristine Truelsen med Cosma Shiva S
Benedikte Rie Truelsen med Hait Ask

Annika Knudsen Lorentsen

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Annika Knudsen Lorentsen