Tidsplan til UVM-samling fredag

25-05-2017 22:15

I morgen fredag samles hestene fra dagens UVM-iagttagelse i dag med hesten fra bruttotruppen til bedømmelse på Vilhelmsborg med frasortering

Copyright Ridehesten.com
Adamsen´s Jumbo Jet redet af Katrine Kraglund.

UVM-samling med frasortering foregår fredag den 26. maj 2017 på Vilhelmsborg syd for Aarhus. Tidsplanen er som følger.

5-års:
8.30    Adamsen´s Jumbo Jet        Fürstenball – Lanciano        
Katrine Kraglund
8.40    Atterupgaards Botticelli     Benetton Dream - Caprimond
Selina Solberg Vittinghus
8.50    Hesselhøj Donkey Boy         Era Dancing Hit – Milan
Jan M. Christensen
9.00    Nikitaro            B. H. Romanov – B. H. Don Romantic
Simone Hoppe
9.10    Højgårdens Santos         San Amour – Friendship
Kenneth Damgaard
9.20    Feel Good            Fürstenball – Friedensfürst    
Lars Stage
9.30    Zancor             B. H. Zack – Solos Landwind
Betina Jæger
9.40    Treldegårds Sander        Sandro Hit – B. H. Romancier    
Karina B. Hansen
9.50    Duque Majlund         Sunny Boy –
Mikael Ketelsen
10.00    Lærke Stensvang         B. H. Zack – B. H. Don Schufro
Sanne Henningsen
10.10    Carlos             B. H. Romanov – B. H. Cavan
Tanja Rusovic
10.20    Herringholms Delaya        Era Dancing Hit – B. H. Hertug
Maria B. Latrache
10.30    Royal Future        Fürstenball – Hohenstein E.H.
Lise Thøgersen
10.40    Gammelengårds Zappa        Zonik – Akinos                    
Jacob N. Sørensen    
10.50    Alphabeat             All Inclusive – Sixtus
John Hvalsøe Saul
11.00    Grevens Ladona        B. H. Don Olymbrio – Lauries Crusador XX
Silje Bakken
11.10    Gørklintgårds Samsara     Sarkozy – Sunny-Boy
Bettina Laisbo
11.20    Just a Diamond        Jazz – Florencio I        
Katrine Kraglund
11.30    Vichy Pax            Vivaldi – White Magic                   
 Jan M. Christensen
11.40    Stenagers Wyatt Earp         Wilkens – Sandro Hit
Kenneth Damgaard
12.00    Annoncering af hvilke heste, der er videre til endelig udtagelse

Copyright Ridehesten.com
Gårdpladsen på Vilhelmsborg dannede i dag rammen om iagttagelsen.

6-års:
13.00    Kamar´s Don Noir Hit         B. H. Don Romantic – De Noir
Morten Kappel Petersen    
13.10    Heiline´s Danciera         Fürstenball – De Niro
Carina Cassøe Krüth
13.20    Polka Sensation Nexen        Sandro Hit – Temple Wind XX
Jim Rasmussen
13.30    Straight Horse Don Tamino     Totilas – Blue Hors Don Schufro
Anne Marie Hosbond
13.40    Ellegårdens Sandroneur    San Amour – De Noir
Jacob N. Sørensen
13.50    Bonjour Majlund        Boney M – 
Mikael Ketelsen
14.00    Thybo´s Laban DWB        L´Espoir – Michellino
Maria A. Andersen
14.10    Kut N´Move         Imperio – Le Rouge
Bettina Laisbo
14.20    Liva Enshøj            L´Espoir – Midt-West Ibi-Light
Emma Ahlberg
14.30    Red Diamant        B. H. Romanov – Dream of Heidelberg
Carina Cassøe Krüth
15.00    Annoncering af hvilke heste, der er videre til endelig udtagelse

Copyright Ridehesten.com
Red Diamant redet af Carina Cassøe Krüth.

7-års:
15.30    Aagaardens Lianne        Krack C – Cape Town S
Ida Hofman-Bang
15.40    Kipling             Hofrat – Hohenstein E. H.
Anne Troensegaard
15.50    Jubi´s Tenacity        Tailormade Temptation – B. H. Don Schufro
Louise Lind
16.00    Skovlygårds Faust        Fürstenball – Milan
John Hvalsøe Saul
16.10    Akibono Nexen        Akinos – Astaire
Dennis Kjær
16.20    Blue Hors Zee Me Blue         B. H. Zack – B. H. Don Schufro
    Daniel Bachmann
16.30    Fiontini             Fassbinder – B. H. Romanov
Severo Jurado Lopez 
16.40    Runehøjs Daydream        Damsey – Induc
    Carina Cassøe Krüth
17.00    Annoncering af hvilke heste, der er videre til endelig udtagelse

Copyright Ridehesten.com
Feel Good redet af Lars Stage, der ses i samtale med dommer Dennis Fisker.
Thomas Bach Jensen

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Thomas Bach Jensen