Ryttere til start ved internationale stævner

19-06-2015 17:18

Anne-Sofie Schou Munk

De fremtidige dressur- og springstjerner er i Hagen i denne uge, hvor der både skal rides Nations Cup og individuelt. En springrytter er til start i Pforzheim, mens fire andre springryttere er til start i Sommerstorf

Dressur

 

Future Champions, Hagen, Tyskland: 16. – 21. juni 

 

CDIOP

Louise Christensen med Vegelins Goya

Anne Sophie Gerstorf Sørensen med Jumanji

Nikoline Ulrich med Dornick-Son

 

CDIP  

Sara Aagaard Hyrm med Der Harlekin B

Sara Van Deuers Petersen med Farbenfroh

Anne Sophie Gerstorf Sørensen med Kloosters Eltino

Anne Sofie Schurmann Thomsen (inviteret) med Not For Sale

 

CDICh

Sofia Valentina Hegstrup     Santa

 

CDIOJ 

Sille Engermann med Darius

Laura Hviid med Denzel

Victoria E. Vallentin med Atnon

 

CDIJ   

Nana Gajhede med Zoom In Firfod

Sandra Aagaard Hyrm med Dicardo

Victoria E. Vallentin med Fürstentraum

 

CDIOY

Caroline Aarosin med Daydream

Kathrine Springborg med May Candeloro

Anne Fabricius Tange med Sundorfs Aqino

 

CDIY  

Celine Boddum Clausen med San Rabino

Julie Liocouras med Pantani

Alexandra Sørensen med Camiro Mandø

 

Springning

 

Future Champions, Hagen, Tyskland: 16. – 21. juni

 

CSIOP

Celeste Christine Arndal med Legolas       

Clara Hallundbæk med Pauldarys Pocket Rocket og Goliath van de Groenweg

Caroline Schaarup-Kjær med Bebo Com

Anne Kristine Truelsen med Bel Air

Benedikte Rie Truelsen med Strattonstown Nearly Gone

Anne Vindeløv med Kalypso Skovgaard

Annestine Kibech Hansen med Eddies Dream

Helena Skare Viller med Cragghouse Griff

 

CSIOCh          

Mathilde Aborg med Contina

Laura Baaring Kjærgaard med Bailey-BH

Signe Dueholm Veng med Cassidy Ask

Anna Weilsby med Cliff Young

Emilie Weilsby med Fortuna

Maria Barnewitz Schou med Londa

 

CSIOJ 

Mathilde Nødskov Aguirre med Flying Cavalina

Josephine Bøgh med Sir Flik Flak og Laurenz

Emil Hallundbæk med Dakar og Uno's Safier

Simone Hansen Scherff med Watokia

Jessica Toelstang med Quartel Du Mazes

Clara Hallundbæk med Quimono De La Roque

Christina Nielsen med Coulur Queen og Griffin

 

CSIOY

Gitte Dahl med Conan

Herslev Marks med Cornado

Camilla Ernst med Eminento B VD Zwartbleshoeve og Lord Holstein

Janne Falkenberg med Atlantis B

Jessica Vinther Jensen med Leonie

Nickie Wiingaard Madsen med Never Say Never

Christoffer Nerving Møllekær med Zidane

 

Goldstadt Cup, Pforzheim, Tyskland: 18. – 21. juni

 

CSI3* 

Torben Frandsen med Antares, Carpe Diem og Cybertop

 

CSIYh1*         

Torben Frandsen med Hamilton (8-års)

 

KMG Cup Sommerstorf, Tyskland: 19. – 21. juni

 

CSI2* 

Lars Bak Andersen med Cyrus L, Nora, Quel Filou

Søren Pedersen med Tailormade Cavetta, Tailormade Chaloubet og Tailormade Ussuri

Karina Truelsen med Every Way

 

CSIYh1*         

Søren Pedersen med Tailormade Gangster (7-års)

Karina Truelsen med Suedwind S Camara (7-års)

 

CSIAm

Emma Skov Jensen med Caliber og Quidditch

Anna Pørtner

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Anna Pørtner