Internationale stævner - uge 34

23-08-2022 15:35

Annika Knudsen Lorentsen

I denne uge er der danskere til internationale stævner i både dressur, springning og military flere steder i Europa

Copyright Ridehesten.com
Clara Roesgaard Kristensen med Chapeau Claque. Foto: Ridehesten.com/Kristine Ulsø Olsen
Nyheden fortsætter efter annoncen

DRESSUR

Budapest, region - Pilisjászfalu, Ungarn, den 24.-28. august
CH-EU-U25-D
Thea Bech med Dionisos
Josefine Hoffmann med Hønnerups Driver
Karoline Rohmann med Jakas don Louvre
Laura Kristine Thorup med Blue Hors Veneziano

MILITARY

Millstreet, Irland, den 24.-28. august
CCI1*
Charlotte Walshe med Herobine

Strzegom, Polen, den 25.-28. august
CCI4*-S
Peter T. Flarup med Impressed
Simone Vinther med Abildgaards Synergi

CCI2*-S
Peter T. Flarup med H. Carald Z

Segersjö, Sverige, den 26.-28. august
CCI3*-S
Cecilie Eriksen med Calvin
Mia Hastrup med Shjabrina
Vivan Mary Ryslinge med Diva de Vision

CCI2*-S
Camilla Eriksen med Union Jack Z

SPRINGNING

Lastrup (Klein Roscharden), Tyskland, den 24.-28. august
CSI2*
Zascha Nygaard Andreasen 
Jennifer Pedersen med Crossbar Melloni, Armison og Didam 2
Nicolas Pedersen med Tailormade Mequilot PS, Tailormade Diarado's Boy og Tailormade Chalou Sem
Søren Pedersen med Tailormade Chaccothargo og Tailormade Carem Sandy

Nyheden fortsætter efter annoncen

CSI1*
Christine Tvedskov Bille med Never Let Go
Christina Henriksen med S.i.e.c. Lautrec, Lastrup 4 og Chilon
Ane Pedersen Mylin med Diamant
Sisse Pedersen Mylin med Calvin DG Z
Jennifer Pedersen med A Legend Z

CSIYH1*
Jennifer Pedersen med Cavelito
Søren Pedersen med Tailormade Scooby-Iou og Tailormade Casallorette PS

Dielsdorf-Zurich, Schweiz, den 24.-28. august
CSIOJ
Natasha Tang Kaspersen med Bøgegårdens Graf-Top
Caroline Knudsen med Landlyst Callicon
Frida Munk Lassen med Valerie Ask
Emma Ponsaing med La Chance de Jade og Aramis 577

Hjallerup, Danmark, den 24.-28. august
Listen over deltagere.

Münster, Tyskland, den 25.-28. august
CSI4*
Lars Bak Andersen med Ethene, Carl-Heinz B. og Carayuno 
Mathias Nørheden Johansen med Camelot 124 og Accolade

CSIYH1*
Lars Bak Andersen med Jerizza P

Valkenswaard, Holland, den 26.-28. august
CSI5*
Andreas Schou med Independent (swb) og I Know

CSI2*
Clara Roesgaard Kristensen med Chapeau Claque
Martin Dinesen Neergaard med Kalista, Carpe Deim van de Geeneinde Z og First Choice HT
Andreas Schou med Unbelievable og Granate

CSI1*
Clara Roesgaard Kristensen med AK's Cavalina
Martin Dinesen Neergaard med Disney Z

CSIYH1*
Martin Dinesen Neergaard med Kinclaith

Annika Knudsen Lorentsen

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Annika Knudsen Lorentsen