Internationale starter - uge 21

24-05-2023 06:46

Annika Knudsen Lorentsen

I denne uge er det de danske springryttere der er repræsenteret ved internationale stævner på begge sider af Atlanten

Copyright Ridehesten.com
Mille Bisgaard med Miss Sina. Foto: Ridehesten.com/Annika Knudsen Lorentsen
Nyheden fortsætter efter annoncen

SPRINGNING

Wiesbaden, Tyskland, den 26.-29. maj
CSI4*
Mathias Nørheden Johansen med Painted Rijenna, Franco 79 og Camelot 124

CSI1*
Mathias Nørheden Johansen med Messtharga PS

Vancouver Langley, Canada, den 23.-28. maj
CSI2*
Nikolaj Hein Ruus med Cape Town

Mill Spring, Tryon, USA, den 24.-28. maj
CSI2*
Cecilie Tofte med Curtice Corder

Uggerhalne, Danmark, den 24.-28. maj
CSIO3*, CSI1* og CSIU25*
Se deltagerlister.

Drammen, Norge, den 25.-28. maj
CSI1*
Rikke Andersen med NKH Shiloh, Most Wanted og Chaccossini
Julie Baun med Coco Jambo AG
Louise Bruun med Bruunholms Mac Dreamy
Emma Victoria Garnell med Libaks Castello
Malou Houmark Hansen med Zico F. Damgaard DWB
Rosemarie Heering med Atlanta 541
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen med Gaudi L
Isabell Victoria Frost Jensen med Apart
Antonie Lauritzen Mølgaard med Marienhof's Happy Ma Belle og Extravaganza
Sophie Karoline Emile Moltke med My Harley og Its My Pleasure
Carla Munksgaard Thorsøe med Otis van de Eldamahoeve
Nicoline Bo Rasmussen med Emilia Imhoff
Clara Roehrmann med Suedwind's Johnny Jumper
Laura Sargent med Castino-Drum Vh Juxscot Z

Nyheden fortsætter efter annoncen

CSIOY
Line Busk Heltborg med Gaville og Cartoon FF
Victoria Sophia Hjort-Madsen med Catwalk V
Mette Askham Jensen med Saharis Favorit Carlos
Marie Louise Riisgaard Kemp med 4ever Black Jack
Cecilie Kjær med U Amon Z og Cavalino
Camille Hartvig Nielsen med Captain Puck

CSIOJ
Noah Just Broch med Price Dance
Alberte Filuca Brünning Conradsen med Cuverdo Z
Maya Ceder med GSS Westwood og Candela Veritas
Sofie Pørksen Conradsen med Cougar 14
Rosemarie Heering med Ambition Gold og Zinett LN
Sophie Karoline Emile Moltke med Curly 70
Nicoline Bo Rasmussen med Cabrio
Clara Roehrmann med Contador

CSIOP
Olivia Dresler med Jasmines Holly, Hot Lady Carthago og Clounamon Coco
Nikoline Haabendal med Tai Run
Frederikke Hoffmann Koenigsfeldt med Kingdom Connie
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen med Batman d'Ete og Bodyssee des Avelines
Isabell Victoria Frost Jensen med Aldo II
Malou My Sohn Henriksen med Beechmount Romeo

CSIOCh
Sille Hartvig Nielsen med Bolton Gate Ben
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen med Swedish Dynamite
Karoline Obling Ravnevand med TT Capone DWB
Karen Volstrup Larsen med Louisiana

Opglabbeek, Belgien, den 25.-28. maj
CSI2*
Christina Henriksen med S.i.e.c. Lautrec og Cero
Theodor Linde med Salto des Nauves H D C, Especially Ultra Z og Dancing Queen
Søren Pedersen med Tailormade Chaloustone og Tailormade Nils S

CSI1*
Mille Bisgaard med Liberty Dance
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen med Nicki Vh Scheefkasteel, Catniss og Carabosse Saint Clair
Julia C. Foss med Lars
Christina Henriksen med Otina van HD
Nadja Kristoffersen med Jevenia
Søren Pedersen med Tailormade Scooby-Lou
Gabrielle Strigel med Diocento og Chacconana PS

CSIYH1*
Mille Bisgaard med Miss Sina og Lebora
Julia C. Foss med Tekenawa Ask og Rebell L3B
Søren Pedersen med Tailormade London Blue og Tailormade Casallorette PS
Sophia Studd med Question J&F Champblanc

Anna Pørtner

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Anna Pørtner