Danskere til internationale stævner

10-04-2014 20:47

Denne uge står i springningens tegn på de internationale konkurrencebaner. De danske ekvipager er klar i Lummen, Zangersheide og Bonheiden i Belgien samt San Giovanni in Marignano i Italien.

Copyright Ridehesten.com
Søren Pedersen er en af de ryttere, som denne weekend kommer til start i udlandet, helt præcist ved Z-Tour i Belgien. Her ses han ved et landsstævne på Sivebækgaard i 2011.

Her følger en fuld liste over ryttere, som vi kan følge den kommende weekend.

SPRINGNING

Spring Tour/Jumping, Lummen, Belgien: 9. – 13. april 

CSI3*    
Morten Gram med Boncadeau, Capella og Chintano

CSI1*    
Josefine Beltoft Esbensen med Cuba og Edelgaards Cantano

Ib Flemming med Foo Fighter
Morten Gram med Quanta Cura
Eigil Pers med Edelgaards Volbeat
Georgia Timmermann med Lindegaardens Cann

Z-Tour, Zangersheide, Belgien: 11. – 13. april 

CSI3*
    
Torben Frandsen med Antares, Caramba, Cybertop, Gazell Nørgaard og Solos Concept
Søren Pedersen med Tailormade Cavetta, Tailormade Confidence, Tailormade Esperanza De Rebel og Tailormade Quinnus

Thomas Sandgaard med Amarone, Cadagn, De Semilly Edition og Qualitive

CSI1*    
Louise Høj med Stacato
Marianne Klokkerholm med Lantini

CSIU25    
Kamilla Albrektsen med Electria
Garzon Du Z
Gitte Dahl med Conan og Herslev Marks Cornado
Louise Høj med Quinta
Sashia Astrup Jensen med Bukata, Fine Edition og Tailormade Anna Chacca
Nicolas Pedersen med Tailormade Gera og Tailormade Stardust

CSIYh1*    
Anne-Sophie Struckmann Danielsen med Chico Girl og Queen Natty
Robin Garuff-Jacobsen med Chasse, Handybeat
Sofie Halling med Jos Quiros
Trine Lindberg med Camille T og DM S Undercover
Lars Trier Kjøller med Cayman og Royal Butterfly

Horse Riviera Resort, San Giovanni in Marignano, Italien: 10. – 13. april  

CSI3*    
Mie Daugaard Reimer med Loriot H, Miss Holsteins Manifique og Miss Holsteins Merci

CSIYh1*    
Mie Daugaard Reimer med Cas BLH og Heart Dream 2

CSICH-J-P-YR, Bonheiden, Belgien: 10. – 13. april 

CSIP    
Andrea Nødskov Aguirre med  Dooneens Coolala
Celeste Christine Arndal med Fredbos Mesterix og Legolas
Lucia Emilie Arndal med Honey
Josephine Bøgh med Golden
Sofie Yderstræde Bucka med Kinea De L'aumont og Mosstown Smirnoff
Christine Thirup Christensen med Grantorino og Homeflight II
Hanna-Sofie Dahle med Toftegårdens Indi
Laura Baaring Kjærgaard med Hard Times
Kira Krogsgaard med Galina 
Michelle Lassen med King Louis
Phillippa W. Linde med Attorory Goldstar og Falaza
Karoline Loft med Freya 
Ida Lohmann med Kilminchy Chantelle
Freja Sidal Mortensen med Klooster's Showman II og Torisca
Camilla Nielsen med Gery Ross
Christina Nielsen med Coppindell King og Tinka's Pearl
Emmalou Falck Gubi Olsen med Matador
Amalie Rosenkrantz med Beigh Castle og Orange Sparrow
Caroline Schaarup-Kjær med Bebo Com og Oxview Denver
Frederikke Svendgaard med Stald P R Bisse
Sofie Rask Thomsen med Astana Af Højgaarden og Nørlunds Pokemon
Cecilie Topp med Feivel In The Sky
Mathilde Christine Toyberg med Tonlyn Bobbys Girl og Westside Ranger
Anne Kristine Truelsen med Bel Air og Melwin Cooper
Benedikte Rie Truelsen med De La Marcos Oliver og Strattonstown Nearly Gone
Helena Skare Viller med Cragghouse Griff og Shamrock Bay
Anne Vindeløv med Kalypso Skovgaard
Anna Weilsby med An Angel og Jeffie Carwyn

CSICh    
Christine Thirup Christensen med Queen Lady
Laura Baaring Kjærgaard med Baileys BH

CSIJ    
Mathilde Nødskov Aguirre med Bonne Chance, Pegasus Bridge Z og Perfect
Simone Bardrum med Drosselklangs Girl og Zuckerqueen
Josephine Bøgh med Van Dejk
Kira Krogsgaard med Hermes 
Christina Nielsen med Sovereign Rose
Mathilde Christine Toyberg med Willson
Anne Kristine Truelsen med Unice
Benedikte Rie Truelsen med Qunnie
Anne Vindeløv med Aagardens Elina

Kilde: DRF

Christine Krogh Frausing

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Christine Krogh Frausing