Danskere til internationale stævner - uge 26

30-06-2021 06:44

Annika Knudsen Lorentsen

I denne uge er der danskere afsted til internationale stævner i dressur, military og springning, og rigtig mange er til Nordisk Mesterskab i Finland

Copyright Ridehesten.com
Josephine Gert Nielsen med Timms My Fritz. Foto: Ridehesten.com/Kristine Bojsen
Nyheden fortsætter efter annoncen

MILITARY

Maarsbergen, Holland, den 1.-4. juli
CCI3*-S
Casper Rasmussen med Coradine-S

CCI2*-S
Casper Rasmussen med Allerupgaards Fantastique og Chaccadee

CCI1*-Intro
Astrid Vibe Skovgaard med Cici

DRESSUR

Nordisk Mesterskab, Ypäja, Finland, den 30.-4. juli
CSIU25
Thea Bech med Dionisos
Kathrine With Petersen med Hjorths Rapsody In Blue
Karoline Rohmann med Jakas Don Louvre
Emma Skov med Cracker Jack

CDI3*
Trine Mittag med Gammelenggaards Easy
Sanne Svendsen med Hannah Montana W
Joachim Thomsen med Aaroe's Gandhi
Anne Troensegaard med Kipling TSF

CDIY
Ida Kristine Bjørn med Søgaard Ballerina
Josephine Rathje Facius med Stand Proud
Cecilie Hedegaard med Silhuet
Lea Andreassen Torabi med Roberto des Frettes

CDIJ
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl
Thilde Rude Hare med Zidan-DN
Johanne Kofod Jensen med Frida Gold 5
Karoline Mathilde Ravnsbo med Gørklintgaards Torrero

CSIP
Josephine Gert Nielsen med Timms My Fritz
Karla Marillo Skov med Steendieks Diamond de Dali
Charlotte Iwang Søndergård med Nørlunds Vincente
Signe Munch Wiberg med Nørlunds Vladimir

Grote-Brogel, Belgien, den 1.-4. juli
CDIP
Caroline S. Jørgensen med Dr. Doolittle 38
Cornelia Munch Sinding med Terbofens Charico og AJ Don't You Forget About Me

SPRINGNING

Nyheden fortsætter efter annoncen

Nordisk Mesterskab, Ypäja, Finland, den 30.-4. juli
CSIY
Maria Nørregaard Langhoff med Diarada S
Rie Rose Lindegren Roed med Newcomer 13
Caroline Rehoff Pedersen med Chaccieny
Kamilla Ladefoged Rasmussen med Colina 70
Emilie Weilsby med Quincy

CSIJ
Line Busk Heltborg med Gaville
Victoria Sophia Hjorth-Madsen med Catwalk V
Mette Askham Jensen med Destany
Clara Roesgaard Kristensen med AK's Cavalina
Jacob Theodor Schmidt med Ninja Lille Lunden

CSICh-B
Alberte Filuca Brünning Conradsen med Miss Hope
Signe Krusse med Arnolda
Julie Stenmann Christensen med Birkely's Ballarina
Laura Thomey med Conan
Milla Josefina Wichmann Duus med Augustinus Lan

CSIP
Olivia Dresler med Batman D'Ete
Thilde Strandby Møller med Manni
Olivia Høyer Pedersen med Silver Scott
Emma Ponsaing med Sixmile Waterblaze
Leonora Sandberg Nielsen med MHS Kilkenny All Star

CSI1*
Michelle Lassen med Zocker 19
Lærke Olesen med Bombay 36
Thit Bibi L. Roed med Chacomo
Anne Kristine Truelsen med Cosma Shiva S
Benedikte Rie Truelsen med Althea Nova Ask

Rotterdam, Holland, den 1.-4. juli
CSIO5*
Emil Hallundbæk

Kronenberg, Holland, den 1.-4. juli
CSI1*
Cornelie Catarine Christiansen med Feline II Ask
Laura Baaring Kjærgaard med King Valentino Z og Jump for Joy
Eva Kramer med Bolibompa KS

CSI2*
Laura Baaring Kjærgaard med Viva Vulkano, Fidelius G og Chambertino Z
Christina Nielsen med Clotaire du Rio og Caleo De Blactot
Dina Bach Sigmundsen med Favorit Girl

CSIYH1*
Eva Kramer med Galaxy Ask

Pinneberg, Tyskland, den 1.-4. juli
CSI3*
Lars Bak Andersen med Ethene, Calvin 115 og Bartholomaeus 2
Zascha Nygaard Andreasen med Quinn 33, Lacalito 2 og Confetti M
Nicolas Pedersen med Tailormade Diarado's Boy
Søren Pedersen med Chico Z og Tailormade Conthargos Son PS
Andreas Schou med Diacardo BS og Darc de Lux

CSIYH1*
Lars Bak Andersen med Farbenfroh
Zascha Nygaard Andreasen med Cerruti von Worrenberg
Nicolas Pedersen med Tailormade Chalou Sem
Søren Pedersen med Tailormade Carem Sandy

CSIU25-S
Nicolas Pedersen med Tailormade Chacco Soro

CSIAm-S
Christina Henriksen med Zarico Z, Costello K og Cero

Christine Krogh Frausing

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Christine Krogh Frausing