Danskere til internationale stævner - uge 38

22-09-2021 06:33

Annika Knudsen Lorentsen

I denne uge er der danskere afsted til internationale stævner i springning og military, hvor den blandt andet står på EM i military og ungdoms Nations Cup-finale i springning

Copyright Ridehesten.com
Bianca Walton og Midt-West Faveur. Foto: Ridehesten.com/Maria Lerche Mortensen
Nyheden fortsætter efter annoncen

MILITARY

EM, Avenches, Schweiz, den 22.-26. september
Mia Hastrup med Constantin M

Hermanstorp, Sverige, den 24.-26. september
CCI3*-S
Katja Berg med Vitan van Alsingen
Line Bergmann med Aristocrat
Camilla Eriksen med Union Jack Z
Cecilie Eriksen med Calvin
Ulrik G. Jensen med Poesin
Vicky Mathiesen med Dejo
Heidi Nyhus med Landlystes Zarina
Pia Refslund Elbo med Rodion
Jade Schlichting med Bakkegaarden's Bellami
Anne Sønderbæk med Bartoli Row
Sophia Stegmann med Callistro
Simone Vinther med Abildgaards Synergi
Bianca Walton med Midt-West Faveur

CCI2*-S
Nicole Hauskov Badihi med Hvid's La Divina
Line Bergmann med Marco
Peter T. Flarup med Casalina
Ditte Hedegaard med Schnell's Color Mystery O.
Petrea Hyldegaard Thomsen med Kim Possible
Marie Juul med Ikke 2
Mette-Marie Broby Petersen med Pitagoras

CCIP1-S
Nathalie Havskov Badihi med Søborggårds Bastogne
Cilja Folman Westh med Solvang Morning Suprice
Petrea Fredskov Christensen med Gedsagergaards Roberto
Maiken Meglby Iversen med Hesteklewa Melanie

Mechtersen, Tyskland, den 25.-26. september
CCI2*-S
Bianca G. Bagge med Daddy's Money
Maja Hach med Birkegaardens Beyonce
Vivan Mary Ryslinge med Eventer de Vision

SPRINGNING

UVM, Lanaken, Belgien, den 23.-26. september
Se listen over danske ryttere HER

Roeser, Luxembourg, den 22.-26. september
CSI3*
Mathias Nørheden Johansen med Feodina, FBW Zirocoul og Camelot 124
Christoffer Lindenberg med Andy'sboy Bretoniere
Nicolas Pedersen med Tailormade Chalou Sem, Tailormade Chacco Coro og Tailormade Diarado's Boy

Nyheden fortsætter efter annoncen

CSI1*
Mathias Nørheden Johansen med Travalo
Christoffer Lindenberg med Zanini DK Z og Otte Vd Bisschop
Nicolas Pedersen med Tailormade Chalou Sare

Kronenberg, Holland, den 22.-26. september
CSIOY
Theodor Linde med Jaguar og Salto des Nauves H D C
Rie Rose Lindegren Roed med Newcomer 13, Embaia M og Calalou
Caroline Rehoff Pedersen med Rubens De Laume og Chaccieny
Maria Barnewitz Schou med Seana 2

CSIY-A
Theodor Linde med Lehar
Josefine Sandgaard Mørup med Call Me Commander
Kamilla Ladefoged Rasmussen med Goldeneye og Colina 70

CSIOJ
Victoria Sophia Hjort-Madsen med Catwalk V
Josefine Sandgaard Mørup med Riddle Quiz og De Semilly Edition
Line Busk Heltborg med Gaville
Clara Roesgaard Kristensen med Chapeau Claque, Cappucino PR og AK's Cavalina

CSIJ-A
Nikoline Dresler med Favorit-L og Chicco

CSIOCh
Olivia Dresler med Bull's Cabachino
Julie Stenmann Christensen med Birkely's Ballerina

CSIOP
Cecilie Busch med Si Jolly Des IFS og Orchid's Colyne
Karoline Sloth Kjær med Rødtjørns Aragon, Meweis af Toftegården og Lantau Lah-Di-Dah
Silje Frederikke Kristoffersen med Langtoftegaard Lamborghini
Olivia Høyer Pedersen med Silver Scott og Glencroft Machno
Laura Sargent med Lookout Maggie og Foxtown Elderberry

CSIP
Karla Baad Christensen med Atos Des Mottes
Sofie Pørksen Conradsen med Bebo Com
Olivia Dresler med Batman d'Ete
Sofie Højris Hansen med Caherview Paddy
Selma Hundborg Dresler med Burnbrae Jack
Nicoline Bo Rasmussen med Kamaro van Orchid's

Lamprechthausen, Østrig, den 23.-26. september
CSI2*
Christina Henriksen med Inliner, Harthago van het Bellehof og Cero
Frederik Frank Madsen med Black Pearl 92

CSI1*
Christina Henriksen med Chilon
Frederik Frank Madsen med Kaja, Dago 48 og Dallas T

Kristine Ulsø Olsen

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Kristine Ulsø Olsen