Danskere til internationale stævner

06-04-2016 16:10

Danske ponyryttere, ungryttere og U25-ryttere samt enkelte seniorryttere er i weekenden til start på dressurbaner i Holland. Paradressurrytterne har taget turen til Frankrig, og så er adskillige springryttere, lige fra pony- til seniorryttere, på banen flere steder i Belgien

DRESSUR

Copyright Ridehesten.com
Kristina Rasmussen og Dupran.

CDI Zeeland Outdoor International, Holland den 8.-10. april

CDIP                  
Louise Christensen med Vegelins Goya
Victoria Cecilie Bonefeld Dahl med Gambys Hanneken WE og Spartacus
Sofie K. Hansen med Prince of Glory
Sara Aagard Hyrm med FB Gangster
Anne Sophie G. Sørensen med Kloosters Eltino og Lynet
Camilla Andersen med Rafaella K
Sandra Aagaard Hyrm med Cash
Anne Mette Lyager med Brandtoftes Sjubell
Celine Rørbæk Silfen med Romio Højris

CDIY       
Maja Andreasen med Skjoldgaard Monte VO
Celine Boddum Clausen med San Rabino
Rose Marie Henriksen med Donna Silver
Marie Skov Olsen med Bizard

CDIU25             
Nicoline Graff med Sandagergaards Lorentino
Kristina Rasmussen med Dupran

CDI3*                
Carina Nevermann Torup med Sirikit og Grevens Sa Va
Anne Van Olst med Vorst


PARADRESSUR

Copyright Ridehesten.com
Line Kongensgaard og Laponio.

Deauville, Frankrig den 8.-10. april 

CPEDI3*           
Line Kongensgaard med Laponio
Tobias Thorning Jørgensen med Bruunsholms Caribian
Lonnie Guldfrø med Catwalk
Jane Bonne med Lyrik
Line Munk Madsen medAlpe D’Huez


SPRINGNING

Copyright Ridehesten.com
Christina Madsen og Breakpoint K.

Spring Tour Lummen, Belgien den 8.-10. april 

CSI1*                 
Rikke Belinda Barker med Utah Du Roumois
Dorte Dahlmann Olsen med Lucky Star
Josefine Beltoft Esbensen med Cuba og Mosegaards Bruno
Jonathan Hvalsø Saul med Libaks Lamentos
Christina Madsen med Miss Ellie
Katharina Pers Madsen med Edelgaards Clear Sky
Jennifer Pedersen med Clair de Lune og Lady Carmen
Eigil Pers med Edelgaards Volbeat
Georgia Timmermann med Puge Moelles Sif og San Greal H

CSI3*                 
Rikke Belinda Barker med Oh La'La og Quitha Blue
Dorte Dahlmann Olsen med Unique
Camilla Ernst   Classic med Flying Cavalina, Lord Holstein og Pegasus Bridge Z
Josefine Beltoft Esbensen med Edelgaards Cantano
Christina Madsen med Breakpoint K og Daughtry Mak
Jennifer Pedersen med Carlou, Didam og Verdico

CSIYH1*           
Dorte Dahlmann Olsen med Leron D
Jennifer Pedersen med Blind Date og X Flow Lightyear
Georgia Timmermann med LilleBebegaards Amaflair

Zangersheide, Belgien den 8.-10. april 

CSI3*                 
Michael Aabo med Crux Ask, Its the Senator og Lazio
Jesper Brunander med Christop Columbus
Morten Gram med Chico II, Chintano, Quanssini og Sara
Emil Hallundbæk med Catoki, Early Morning Mist og Stakkato Dream
Clara Hallundbæk med Quimono De La Roque
Christoffer Lindenberg med Costa del Sol, Jeudi D'ysenbeeck og Stathago
Andreas Schou med Deauville Van Overis Z, Hazel BS, Royal Butterfly og Allstar
Christian Schou med Victoire Facile

CSI1*                 
Michael Aabo med Cayman
Emil Hallundbæk med Cornetus, Cargranda, Chaccobet, Charinta og Dakar
Clara Hallundbæk med Cabanus og Jasmin af Hagalund
Jørgen Hallundbæk med Deus
Christina Henriksen med Batello, Quintera og Solvangs Castello
Martin Knudsen med Connexion
Christoffer Lindenberg med Concorde
Andreas Schou med Chaccolie

CSIU25              
Martin Knudsen med Candy K og Quax

Jumping Bonheiden, Belgien den 8.-10. april

CSIP                   
Mathilde Aborg med Dunlewey Roller og Jack the Lad
Isabella Bach med My Garrybrit Girl
Mathilde Boldreel med Bæklunds Arquette og Mystic Sandy
Christine Thirup Christensen med Doon Laddie og Grantorino
Pernille H. Dam Christoffersen med Pimmetje og Runehøjes Rocco
Ingrid Rose Gasmann med Coco Chanel og Petrus Spartacus
Mikkeline Gransøe med Louis Walsh og Mosstown Smirnoff
Annestine Kibech Hansen med Eddies Dream og Poetic Kelly RC
Emilie Heering med Denver
Gustav Christian Jacobsen med Blidworths Fluffy Duckling og Massaqua
Laura Baaring Kjaergaard med Grey Ross, Kamaro Van Orchid's og Tonlyn Bobbys Girls
Amalie Koenig med Dooneens Coolala Boy og Nestor
Noona Wildfang Linde med Corbeagh Claire og Tullineaskey Fear Ideas
Phillippa W. Linde med Attyrory Goldstar og Bel Air
Theodor Linde med Attyrory Rebel og Falaza
Camilla Mortensen med Kadans Van Orchids og Soniadoir
Josefine Sandgaard Mørup med Bebo Com og Kantje's Valentijn
Emmalou Falck Gubi Olsen med Beigh Castle, Curraghview Charlie og Matador
Freja Høyer Pedersen med Sabrina Fair
Simone G. Staehr med Rebellin
Sarah Svendgaard med Alex og Extra-Dry Du Geer
Sofie Rask Thomsen med Franzi og Noerlunds Pokemon
Anna Sofie Toernæs med Kalypso Skovgaard, Sandlings Surreal og Strattonstown Nearly Gone
Anna Weilsby med An Angel
Emilie Weilsby med Avec Amour
Carolien Nørgaard Winter med Colton Milton og De la Marcos Oliver

CSIJ
Sofie Yderstræde Bucka med Champion de Quidam RV og Ellely's Quality
Christine Thirup Christensen med Queen Lady Z
Karoline Vistesen Graversen med Sir Edvard
Charlotte Klarskov Jensen med Little Q
Sia Freck Kolby med Fausta og Vinzenta
Puk Harkjær Kornbo med Hang On
Phillippa W. Linde med Ecl Fortuna og Quabble
Kaisa Aino Moos med Amycara, Dobbel Dream og Palou De Ligny
Christina Nielsen med Camiccer S og Couleur Queen
Caroline Schaarup-Kjær med Sigurd
Frederikke Svendgaard med Cado Holmklit
Anna Weilsby med Cliff Young

CSICh                
Isabella Bach med Calippola
Emilie Mosegaard Christiansen med Serupgaards Corona
Gustav Christian Jacobsen med Chicago TM
Laura Baaring Kjaergaard med Chili Cornet
Theodor Linde med Sandro Quin
Josefine Sandgaard Mørup med De Semilly Edition
Emilie Weilsby med Casper

CSIU25              
Julie Nygaard Guldmann med D'Buers High Pilot og Velina
Katarina Kristensen med Crazy Champ og Princess I Carly

Annika Knudsen Lorentsen

Har du en nyhed eller god historie?

Kontakt Annika Knudsen Lorentsen